Szkolne koło wolontariatu Caritas z okazji zbliżającego się  ,,Światowego  Dnia Chorego" który przypada 11lutego 2023r organizuje zbiórkę rękawiczek jednorazowych rozmiar M ( w kartonowym opakowaniu)   oraz chusteczek mokrych nawilżonych .
Zachęcamy wszystkich  do zbiórki , chusteczki i rękawiczki zostaną przekazane do Domu Opieki Caritas przy ulicy Fromborskiej 24 , gdyż jest deficyt tych produktów potrzebnych  do codziennej pielęgnacji. Zachęcamy aby każda klasa  w miarę możliwości przyniosła 1karton rękawiczek .
Akcja potrwa do 8 lutego . Rękawiczki i chusteczki  można przynosić do opiekunów szkolnego wolontariatu Caritas  Pani Agaty Kulety, Joanny Werner do sali 104 bądź do Pani Małgorzaty Radawiec do sali 209 lub Pani Magdaleny Bir.
„Idea wolontariatu jest jedną z najpiękniejszych, jakimi może kierować się człowiek w pomaganiu   drugiemu człowiekowi. Zachęcamy młodzieży do włączenia się do  akcji.