DRODZY NAUCZYCIELE, RODZICE I UCZNIOWIE

ZAPRASZAMY WAS DO UDZIAŁU W PROJEKCIE POŁĄCZONYM Z KONKURSEM

I WYKONANIA PRACY PLASTYCZNEJ PT.: „TANGRAM”

11 – 15 MAJA 2020

Zapraszamy nauczycieli klas I – III oraz rodziców i uczniów do współpracy

w projekcie edukacyjnym: Czy znasz tangram?

Założeniem projektu jest zapoznanie uczniów z tangramem, czyli tradycyjną chińską ludową łamigłówką, której wielkim europejskim pasjonatem był Napoleon Bonaparte. Jednocześnie praca z tangramem rozwija sprawność manualną, logiczne myślenie, wyobraźnię, szukanie nieszablonowych rozwiązań, ponieważ za pomocą zestawu elementów tangramu można układać przeróżne kompozycje. Tangram łączy naukę z zabawą. Projekt będzie połączony z konkursem, a nagrodą będzie zaprezentowanie prac na stronie internetowej i FB szkoły.

CELE PROJEKTU:

• łączenie nauki i zabawy,
  • rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej, wyobraźni,
  • rozwijanie umiejętności twórczych związanych z wykonaniem pracy plastycznej.

METODY PRACY: wykonanie pracy plastycznej z elementów tangramu.

CZAS TRWANIA PROJEKTU: 1 tydzień (11 – 15 maja 2020r.).

ZADANIE: Wykonanie pracy plastycznej z elementów tangramu wg instrukcji.

INSTRUKCJA

Oto tangram. Można go wydrukować lub samodzielnie narysować na kartce. Następnie rozciąć na elementy wzdłuż linii (po rozcięciu otrzymujemy 7 części).

Poniżej umieszczone są propozycje, czyli wzory, które można ułożyć z elementów tangramu (wzory pochodzą ze strony bawimy-się.blogspot.com).

Po ułożeniu wybranego wzoru, należy przykleić go na kartkę. Oczywiście pracę można jeszcze dodatkowo ozdobić wg własnego pomysłu – im ciekawiej, tym lepiej.

Praca może być dowolnej wielkości i wykonana przy zastosowaniu dowolnych materiałów plastycznych. Liczy się pomysłowość i estetyka pracy.

PODZIELCIE SIĘ Z NAMI ZDJĘCIAMI PREZENTUJĄCYMI WASZE PRZEPIĘKNE UKŁADANKI TANGRAMOWE

PO DODATKOWE INFORMACJE ZAPRASZAMY NA FACEBOOK

W NAGRODĘ NAJCIEKAWSZE PRACE ZAPREZENTUJEMY NA STRONIE I FACEBOOK’U SZKOŁY

Drodzy nauczyciele możecie również wysyłać zdjęcia prac, które otrzymacie do nas:

k.kozlowska@zsp1.edu.gdansk.pl

m.wieckiewicz-lehka@zsp1.edu.gdansk.pl

k.krynicka@zsp1.edu.gdansk.pl

Organizatorzy: Karolina Kozłowska, Małgorzata Więckiewicz-Lehka, Karina Krynicka