We wtorek, 22 lutego, w naszej szkole, odbyło się spotkanie z niezwykłym podróżnikiem, Panem Michałem Kochańczykiem. 🌎 Mogliśmy obejrzeć wiele zdjęć 📸 i filmików 🎥z wypraw dalekich i bliskich. Okazało się, że wielkie podróże warto rozpocząć od najbliższej okolicy - Lasy Oliwskie 🌲🌳 czy pobliskie Kaszuby 🏕 to doskonałe tereny do pierwszych odkryć i zachwytów. Pan Michał pokazał, jak wyglądają szkoły w różnych zakątkach świata, także tych najbiedniejszych.📚 Przeniósł nas do wilgotnych lasów 🪴🌳 i w góry wysokie. 🏔⛰ Oglądając filmiki pływaliśmy z nim po zimnych wodach dalekiej północy.⛵ Usłyszeliśmy o niektórych przygodach, bardzo niebezpiecznych.
W przerwie można było poczęstować się domowymi ciastami upieczonymi przez uczniów i rodziców (dziękujemy!) 🍰🎂, a osoby zainteresowane mogły zapoznać się z profesjonalnym sprzętem używanym w górach wysokich i podczas morskich rejsów.⛏🔦⚓
Uczniowie zadawali pytania. Okazało się że Pan Michał zna 17 języków! Na koniec ustawiła się długa kolejka po autograf naszego Prelegenta. 🧍‍♂️🧍‍♀️🧍
Ze spotkania z Panem Michałem Kochańczykiem wynieśliśmy przekonanie, że warto mieć w życiu pasje i podążać za nimi.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnych Minikolosach. 🙂