Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIAŁEJ LASKI obchodzonego 15 października nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do kampanii społecznej "JA NIE WIDZĘ CIEBIE TY ZOBACZ MNIE!". Kampania ta organizowana jest przez Kujawsko -Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej im. L. Braille'a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus.

W ramach tej kampanii uczniowie z naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się jak funkcjonują osoby niewidome i słabowidzące, oraz w jaki sposób możemy im pomóc.
Podczas zorganizowanych warsztatów został zaprezentowany uczniom specjalistyczny sprzęt, którym na co dzień posługują się osoby niewidome i słabowidzące. Zademonstrowano również technikę pisania i czytania alfabetem Braille'a. Bardzo ciekawym doświadczeniem okazał się  spacer "w ciemności" z użyciem białej laski.
Duże zainteresowanie wśród Uczniów wzbudziła również możliwość samodzielnego odczytania wyrazów zapisanych pismem punktowym Braille'a. 
Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Korewie-Łubniewskiej z Polskiego Związku Niewidomych w Gdańsku za poprowadzenie części warsztatów oraz wypożyczenie specjalistycznego sprzętu pomocnego w codziennym życiu osób niewidomych. Dziękujemy również Bibliotece bez Barier w Gdańsku za udostępnienie księgozbioru brajlowskiego i książeczek sensorycznych. To był niezwykle ważny i wartościowy czas.