Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez p. M. Wieczorek, p. Kamila Fałdowskiego i p. R.Tocha.

Uczniowie klas 4-8 słowem, ruchem i piosenką przybliżyli zebranym trudną drogę do wolności. Od powstania kościuszkowskiego, Legionów Polskich we Włoszech, przez powstanie listopadowe, styczniowe, pierwszą wojnę światową do powrotu do Warszawy Józefa Piłsudskiego w 1918 roku...

Piękny i pouczający  występ nagrodzono brawami, a pan Prezydent Piotr Kowalczuk, który podziękował za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości, podkreślił, że to najlepsza lekcja historii i żeby zawsze pamiętać, jak ważna jest WOLNOŚĆ w życiu całego narodu i każdego człowieka.