Drodzy Państwo, w nowym roku szkolnym mamy zamiar otworzyć cztery klasy pierwsze: klasę z nauką dwóch jezyków obcych (angielskiego i chińskiego) prowadzoną we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim, klasę sportową o profilu: sportowy taniec towarzyski, klasę integracyjną i ogólnodostępną. W przyjazne progi ZSP1 zapraszamy również dzieci do szkolnych oddziałów przedszkolnych (zerówek) i przedszkola specjalnego.

• GRUPY ZEROWE (SZKOLNE ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE)

Nasze grupy przedszkolne funkcjonują na wzór przedszkola w godzinach 7.00 – 17.00. Jeśli jest taka potrzeba dziecko w godz. 6.00 – 7.00 może skorzystać z opieki świetlicowej.

W każdej grupie z dziećmi pracuje (na zmianę) dwóch wychowawców. Pracę nauczycieli wspiera pani woźna oddziałowa, która zajmuje się wyłącznie dziećmi przedszkolnymi, wspomagając je w czynnościach samoobsługowych.

Rodzice mogą wykupić całodzienne wyżywienie – śniadania, obiadki i podwieczorki, które dzieci spożywają w naszej szkolnej stołówce.

Nasze przedszkolaki uczestniczą w zajęciach języka angielskiego, gimnastyki korekcyjnej, rytmiki, basenu, religii i etyki. Dzieci są również objęte opieką specjalistów: logopedy, terapeuty, psychologa i pedagoga.

Zerówki czynnie uczestniczą w życiu naszej szkoły – wspólnie realizują dostosowane do swoich możliwości projekty edukacyjne, dzięki czemu są przez wychowawców przygotowywane  do podjęcia nauki szkolnej.

• PRZEDSZKOLE SPECJALNE

Przedszkole Specjalne nr 72 o Profilu Terapeutycznym to placówka z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i ich rodzinami. Wszystkie dzieci przyjmowane do naszego przedszkola dzieci posiadają Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Przedszkole otwarte jest w godzinach 6:30 - 16:30 i jest placówką nieferyjną.

Podobnie jak w szkolknych oddziałach przedszkolnych dzieci mają zapewnione całodzienne wyżywienia - śniadanie, obiad i podwieczorek.

Z dziećmi pracują tacy specjaliści jak: pedagog specjalny, logopeda, psycholog. Nasze przedszkolaki uczestniczą w zajęciach języka angielskiego, gimnastyki korekcyjnej, rytmiki, religii.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym kameralnym miejscem, w którym staramy się wszystkie działania dostosowywać do potrzeb i możliwości najmłodszych to serdecznie zapraszamy na Jagiellońską 14 w Gdańsku. Chętnie oprowadzimy, opowiemy o naszej pracy z dziećmi i odpowiemy na nurtujące Państwa pytania.

• KLASA I - Z NAUKĄ DWÓCH JĘZYKÓW OBCYCH - ANGIELSKIEGO I CHIŃSKIEGO!!!

W roku szkolnym 2019/2020 planujemy we współpracy z Instytutem Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim otworzyć w naszej szkole kolejną klasę I, w której uczniowie będą uczyli się dwóch języków obcych – angielskiego i chińskiego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo.

Funkcjonowanie klasy wiąże się nie tylko z nauką języka chińskiego w grupach liczących do 13 uczniów, zakończoną otrzymaniem CERTYFIKATU, będzie również związane z poznawaniem kultury i tradycji Chin, uczniowie będą czynnie uczestniczyć w podejmowanych przez nas działaniach w ramach współpracy z Instytutem.

• KLASA I - INTEGRACYJNA

Wzorem ubiegłych lat planujemy otwarcie kolejnej klasy integracyjnej, w której będą wspólnie uczyły się dzieci zdrowe i dzieci z niepełnosprawnością. Taka klasa jest liczy 15 – 20 uczniów i pracuje w niej dwóch nauczycieli.

W klasie integracyjnej wszystkie dzieci realizują podstawę programową kształcenia ogólnego tak, jak we wszystkich innych klasach I. Uczniowie, którzy mają orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego pracują na podstawie opracowanego przez specjalistów Indywidualnego Programu Edukacyjno – Terapeutycznego. Uczniowie tej klasy mają zajęcia basenu, gimnastyki korekcyjnej, języka angielskiego, uczestniczą w zajęciach dodatkowych.

Wychowawcy planując pracę wychowawczą z uczniami klasy integracyjnej szczególny nacisk kładą na doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie postawy tolerancji i empatii wobec drugiego człowieka.

• KLASA I - SPORTOWY TANIEC TOWARZYSKI

W roku szkolnym 2019/2020 planujemy we współpracy z Tanecznym Klubem Sportowym otwarcie klasy sportowej o profilu tanecznym.

Uczniowie klasy sportowej realizują „ogólną” podstawę programową ze wszystkich edukacji z wyjątkiem wychowania fizycznego, którego nauka jest rozszerzona. W wymiarze tygodniowym uczniowie realizują:

• 3 godziny zajęć wychowania fizycznego ze swoim wychowawcą,
  • 3 godziny zajęć z nauczycielami wychowania fizycznego,
  • 1 godzinę basenu,
  • 3 godziny zajęć z trenerem sportowego tańca towarzyskiego.

Nauka w tej klasie będzie związana z poznawaniem i doskonaleniem ściśle określonej techniki w tańcach standardowych i latynoamerykańskich oraz udziałem w turniejach sportowych i zdobywaniem kolejnych klas tanecznych.