Uczniowie klasy I c gościli w swojej klasie Panią przyrodnik Elizę Borecką – Sobczak ze Stowarzyszenia Eko – Inicjatywa. Tematem przewodnim spotkania były "Zimowe warsztaty przyrodnicze". Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się
 jak zwierzęta przygotowują się na nadejście zimy i które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które nie i dlaczego?W drugiej części spotkania dzieci własnoręcznie wykonały karmę dla ptaków oraz nauczły się rozpoznawać jaki pokarm jest odpowiedni dla skrzydlatych przyjaciół, a którego należy bezwzględnie unikać. Uczniowie poznali również przepis na wykonanie ptasich przysmaków. Pierwszoklasisci z dużym zaangazowaniem budowali  proste karmnik z wykorzystaniem szyszki i  rolki papieru.